HALAINK TERMÉSZETES KÖZEGBEN
TELJESÉRTÉKŰ MAGAS MINŐSÉGŰ TÁPANYAGGAL ELLÁTVA
SAJÁT ÉPÍTETT TAVAINKBAN NEVELKEDNEK
HOGY AZ ÖNÖK ASZTALÁRA A LEGÍZLETESEBB ÉS EGÉSZSÉGESEBB ÉTELKÉNT KERÜLHESSENEK

Édesvízi haltenyésztés

A 2009-ben alakult vállalkozásunkban főkéntextenzív haltenyésztést folytatunk, előtérbe helyezve a természetes hozamot. Ennek fényében a haltenyésztés során a természetes hozam hatvan százalék körüli. Túlnyomórészt planktonikus élőlényekkel biztosítjuk a fehérjét a halnevelés során, melynek megvalósítása érdekében a környékbeli marhatartás szerves trágyájára alapozunk. A marhatrágya tápanyagtartalmával nevelt planktonikus állatokkal biztosított természetes hozamotabraktakarmánnyalegészítjük ki. Az abraktakarmányt minden esetben szezonálisan termelődő magvakból biztosítjuk, melyeka következők lehetnek: búza, tritikálé, árpa, kukorica. Teljes mértékben arra törekszünk, illetve missziónknak tartjuk, hogy az általunk művelt ökológiai szempontból is kimagasló haltenyésztés révén elősegítsük a haltenyésztési tevékenység fenntarthatóságát.

Ha bízhatunk a tudósok becsléseiben, akkor alig negyed évszázad múlva bolygónk lakossága várhatóan eléri a tíz milliárdot. Amennyiben afenntartható és egészséges,alacsony zsírtartalmú, fehérje bázisú táplálkozás kritikussá válását kívánjuk megelőzni, elengedhetetlennek bizonyul az akvakultúra szerepének kiemelése és megerősítése.

A halak természetes élőhelyükről való élelmezési célból történő kihalászását (mi több: kizsákmányolását, hiszen nincs feltöltés, utánpótlás)felváltó, illetve az azt helyettesítő, kiegészítő akvakultúra során a halakat tengeri és édesvízi vízkészletekben termelik. A tengeri környezetben nevelt (tengeri tenyésztéses, avagy marikulturális) speciális halnevelés mellett az édesvízi, tógazdasági, zárt szakaszokban megvalósuló élőhaltermelés is szignifikánssá formálódott az utóbbi időkben.

Az akvakultúra nagy hordereje és egyedülállósága mindenekelőtt gazdasági és kereskedelmi fontossága okán figyelemre méltó. Ezen kontrollált vízművelési rendszerek segítségével jelentősen csökkenthető a túlhalászás, valamint az ezzel egybemosódó fenntarthatatlan halászati módszerek egyaránt. Mindemellett pedig előtérbe kerül a természeti erőforrások védelme, megóvása is; így példaként a talajnedvesség fenntartása.

Ebben a jellegzetes, szigorúan ellenőrzött és tudományosan is felügyelt halhústenyésztési, kultúrhalászati szisztémában a halakat értékesíthető méretűre növelése, valamint a várható legnagyobb hozamcéljából gondozzák, tenyésztik.

MINŐSÉGI HALTENYÉSZET HAJDÚNÁNÁSON
Ez a weboldal cookie-kat használ annak érdekében hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. További információk